Skip to content Skip to footer

Istorinių šokių pamokos suaugusiems

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Norėtum turiningai praleisti laisvalaikį ir dar nesugalvojai ką veikti laisvalaikiu po darbo ar studijų? Kviečiame visus norinčius išmokti viduramžių, renesanso ir baroko istorinių šokių ir prisijungti prie naujai formuojamos istorinių šokių grupės Kaune. Mokinsimės XIV – XVIII a. senovinių šokių, kurie buvo šokami tiek paprastų valstiečių ir miestiečių tiek didikų.

Senoviniai šokiai tai ne tik lėtas pasivaikščiojimas tačiau ir savotiškas sportas, bei viso kūno lavinimas. Istoriniai šokiai tai geriausia šokių treniruotė lavinanti visą kūną. Istoriniuose šokiuose svarbi viso kūno koordinacija, grakštumas ir maniera. Apšilimų metu šokėjai mokinasi pagrindinių šokio žingsnelių, rankų pozicijų, kūno koordinacijos.

Istoriniai šokiai tai ne tik šokis, tačiau ir kultūra. Istorinio šokio pamokose šokėjai yra supažindinami su atitinkamo laikotarpio kultūra bei įtaka istoriniam šokiui; aptariama istorinio laikotarpio apranga, kuri turėjo įtakos šokio technikai.

Istorinių šokių repeticijų grafikas:

  • Trečiadieniais nuo 18:00 iki 20:00 KTU III rūmų (Laisvės al. 13, Kaunas)  6a salėje
  • Sekmadieniais nuo 12:00 iki 14:00 KTU III rūmų (Laisvės al. 13, Kaunas)  6a salėje

Mėnesinis mokestis:

  • KTU studentams ir dėstytojams nemokamai
  • Kitiems 15 Eur mėnesiui

Kita informacija:

  • Nebūtina turėti šokio partnerį. Repeticijas galima lankyti ir vienam.
  • Būtina turėti minkštus šokio batelius ir patogią aprangą.
  • Nebūtina domėtis istorija ar turėti šokio patirties.

Norintys lankyti istorinio šokio pamokas prašome užpildyti šią registracijos formą:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeO6E5YGti_X5EQ3jmcFU0v86GR0CdwrRhhBzEJMFTHxRswKg/viewform?usp=sf_link

Istoriniai šokiai. Kas tai?

Viduramžių laikotarpio šokiai – šio laikotarpio šokiams įtaką daro kaimo ir miesto šokiai. Pirmieji šokių aprašai pasirodo XIV a. pabaigoje. Šokių aprašuose galime įžvelgti renesanso užuomazgas bei tradicinės kultūros liekanų. Šio laikotarpio šokiuose galima įžvelgti kaimo šokių liekanų. Užrašyti šokiai ir muzika yra greiti, linksmi, kartais atliekami rateliuose ir stengiantis kuo aukščiau pašokti. 

Istorinių šokių pamokos suaugusiems

Renesanso laikotarpio šokiai – šiuo laikotarpiu kaimo ir dvaro šokiai atsiskiria. Dvaruose yra šokami tik choreografų sukurti šokiai. Choreografai pradeda kurti įvairaus tempo šokius. Lėti (bassdance, povanos, alemandos) procesijoms kurti šokiai buvo skirti aukštuomenės aprangai ir grakštumui demonstruoti. Linksmi šokiai (galiardos, corantai, canario) pasižymėjo sudėtingais žingsneliais, šuoliukais ir atlikimo kombinacijomis.

Baroko laikotarpio šokiai – šiuo laikotarpiu šokiai tampa priešprieša nusistovėjusiems „sunkiems“, „prie žemės prigludusiems“ renesanso šokiams. Šokių manierą papildo rankų, galvos ir viso kūno judesiai. Šiuo laikotarpiu atsiranda klasikinio šokio technika, kuri tampa baleto pirmtake.

Mūsų kolektyvas stengiasi atkurti šokius taip kaip jie buvo šokami istoriniais laikotarpiais. Mums svarbu atkurti šokį kuo autentiškiau, todėl mes atsisakome sceninio istorinio šokio reprezentavimo. Šokius mes atkuriame remiantis rašytine, ikonografine istorine medžiaga, o žinias papildome istorinio šokio mokslinėmis publikacijomis.

Naujausi įrašai:

Istoriniai šokiai

Sveiki, užsukę į
istorinių šokių svetainę

Laba, aš esu Rasa Kasperienė istorinių šokių kolektyvo vadovė. Mūsų kolektyvas, tai maža bendruomenė, kurioje kiekvienas gali rasti sau tinkamą pomėgį: šokius, istorinį kostiumą, istorinį maistą, laisvalaikį ir t.t. Mums svarbus kiekvienas narys. Todėl laukiame visų norinčių.

Mes socialūs

Istoriniai šokiai:

SALTUS GLADII © 2022. VISOS TEISĖS SAUGOMOS