Skip to content Skip to footer

Istorinių šokių pasirodymai ir projektai

Istorinių šokių pamokos
Baroko šokių pamokos

Istorinių šokių pamokos suaugusiems

Norėtum turiningai praleisti laisvalaikį ir dar nesugalvojai ką veikti laisvalaikiu po darbo ar studijų? Kviečiame visus norinčius išmokti viduramžių, renesanso ir baroko istorinių šokių ir prisijungti prie naujai formuojamos istorinių šokių grupės Kaune. Mokinsimės XIV – XVIII a. senovinių šokių, kurie buvo šokami tiek

viduramziu zaidimai

Viduramžių žaidimas “Įkalintas bokštas”.

Tai Anglijoje XIII amžiuje išgarsėjęs žaidimas. Rašytiniuose šaltiniuose jis atsirado dėl to, kad Anglijos karalius Edvardas III uždraudė šį žaidimą žaisti visoje Anglijoje. Nėra tiksliai žinoma, kodėl šis žaidimas Anglijos karaliaus buvo uždraustas, tačiau šio įvykio dėka buvo užfiksuotos šio žaidimo detalės. Žaidimo tikslas:

senoviniai šokiai istorija

Senovinių šokių istorija. Sąsajos su dvasiniu paveldu.

Pradedant kalbėti apie Viduramžių šokio istoriją neatsietinai reikėtų aptarti ikikrikščionišką paveldą Europoje. Sinkretizmas, išlikę papročiai turėjo įtakos ir senovinių šokių raidai. Katalikų bažnyčia bandė išgauti senus papročius, o įsisenėję tradicijos nekito taip greitai kaip tikėjosi dvasininkai. Todėl neretai dvasininkai pamoksluose pabrėždavo, kad  XV a.

senoviniai šokiai pamokos
pamokos

Senoviniai šokiai ir žingsnelių pamokos (2 dalis)

Tikimės, kad šios pamokos internetu mūsų skaitytojams padės prisiliesti prie senovinių šokių ir jų praktikos. Atminkite, kad tai pagrindiniai žingsneliai, pagal kuriuos Italų choreografai statydavo šokius. Šie senoviniai šokiai kartu su Bona Sforca atkeliavo į Lietuvą.

SALTUS GLADII © 2022. VISOS TEISĖS SAUGOMOS