Skip to content Skip to footer

Istorinis šokis La Vita di Cholino

Šis istorinis šokis užrašytas pirmą kartą apie 1500 m., tačiau buvo žinomas ir anksčiau. Šis istorinis šokis yra užrašytas italų choreografo Giovannino. Šis istorinis šokis originaliai yra sukurtas pagal to laikmečio dainą tuo pačiu pavadinimu. Išvertus iš italų kalbos, šis istorinis šokis reiškia Cholino gyvenimas. Šokio aprašas buvo aptiktas „Cancionero Musical de Montecassino” manuskripte.

Kalbant apie XV amžiaus šokių choreografiją nereikia pamiršti ir šio laikmečio pačių choreografų priklausomybės. Kiekvienas save gerbiantis italų didikas į savo dvarą pakviesdavo dirbti garsius to meto choreografus. Jie ne tik mokindavo didikų atžalas, tačiau ir statydavo šokių spektaklius. Tuo metu buvo populiaru kuriamus šokius dedikuoti dvarą valdančiam didikui ar jo šeimos ratui. Todėl nenuostabu, kad istorinis šokis “La vito di Cholino” buvo skirtas kažkuriam italų kilmingajam.

Istorinis šokis La Vita di Cholino

Išvertus iš Italų kalbos šis istorinis šokis reiškia Cholinos gyvenimas. Yra žinoma, kad šis šokis XV a. buvo sukurtas Milano kunigaikštienei.

Šokio pavadinimasLa Vita di CholinoŠokio tipasBalloLaikotarpisXV a.Šokėjų skaičius3 arba 6ChoreografasGiovanninoShare

Leave a comment

SALTUS GLADII © 2022. VISOS TEISĖS SAUGOMOS