Skip to content Skip to footer

Istorinis šokis Ly Bens Distonys

Angliškas istorinis XV a. šokis. 1984 metais Ašforde buvo atrasta maža knygelė, kurioje buvo aptikti XV a. užrašai. Visuomenėje šie šokio užrašai įgyjo Greslio manuskripto (Gresley Manuscript) pavadinimą ir yra laikomi ankstyviausiais anglų šokių užrašais. Šokio tyrinėtojai šios knygelės šokius datuoja apie 1500 (+- 20) metus. Kaip kurie užrašyti šokių pavadinimai suteikia žinių, kad knygelėje užrašyti šokiai galėjo būti šokami apie 1420 – 1460 metus.


Ašfordo šokių knygelė yra parašyta lotynų kalba ir daugiau primena ne plačiai visuomenei skirtą knygą. Tai daugiau šokėjo ar choreografo užrašai.  Šioje knygelėje yra paminėti 92 šokiai ir užrašytos 26 šokių choreografijos. 13 iš jų yra užrašyta muzika. 8 šokiai yra užrašyti kartu su muzika.  LY Bens Distonys yra vienas iš lengviausiai atkuriamų šokių. Ly Bens Distonys, kaip ir kiti manuskripte esantys šokiai, primena angliško tipo kaimo šokius, kurie buvo aprašyti XVIII – XIX a. Šokyje gausu pasišokinėjimų, susikabinimų rankomis, bei kitų figūrų, kurios būdingos kaimo bendruomenės šokiams. 

Istorinis šokis Ly Bens Distonys

XV a. Anglijos kilmingųjų šokiai būdavo perimami iš kaimo ir miestelėno gyventojų. Manoma, kad šis šokis sukurtas remiantis prastuomenės šokiais.

KilmėAnglijaSukūrimo data1500 (+-20)Šokėjų skaičiusPorinisnameShare

Leave a comment

SALTUS GLADII © 2022. VISOS TEISĖS SAUGOMOS