Skip to content Skip to footer

Istorinis šokis Mercantia

Istorinis šokis Mercantia priklauso XV a. ballo šokių grupei. Ballo šokių grupei priklauso lėto tempo šokiai. Šie istoriniai šokiai labiau primena lėtą vaikščiojimą nei šokimą. Ballo šokiais būdavo pradedamo iškilmingos puotos, kurių metu kiekvienas procesijoje šokanti asmuo demonstruodavo graciją ir prabangius kostiumus.

Ballo tipo istorinių šokių proistorė yra siejami su Italijos ir Burgundijos regionais. Vėlyvaisiais viduramžiais klestintys Italijos ir Burgundijos regionai pasižymėjo ne tik ekonominiu, tačiau ir kultūriniu pakilimu. Šiuose regionuose klestinti kultūra paskatino atsirasti ballo tipo šokius. Istorinis šokis Mercantia yra ballo tipo šokis. Šį šokį apie 1450 m. sukūrė Domenico de Piacenza. Šokio tyrinėtojai numano, kad šis šokis buvo užsakytas Milano didikų ir buvo skirtas dvaro pasilinksminimams. Viduramžių / renesanso laikų istorinis šokis Mercantia sukurtas šokti trims vyrams ir vienai moteriai. 

Istorinis šokis Mercantia

Šokio tyrinėtojai numano, kad šis šokis buvo užsakytas Milano didikų ir buvo skirtas dvaro pasilinksminimams.

Šokio pavadinimasMercantiaŠokio tipasBalloGyvavimo laikotarpis1400 – 1520Šokėjų skaičius4ChoreografasDomenico de PiacenzaShare

SALTUS GLADII © 2022. VISOS TEISĖS SAUGOMOS