Skip to content Skip to footer

Senovinis šokis “Petit Vriens”, kuris galėjo pasiekti ir Lietuvą.

Senovinis šokis Petit Vriens tai paprastas XV a. šokis – žaidimas. Šio istorinio šokio autorius italas Domenico de Piacenza. Petit Vriens šokis sukurtas trims šokėjams, kurie šokio metu gali ne tik pašokti istorinį šokį, tačiau ir pasilinksminti. Senovinis šokis Petit Vriens atliekamas keičiantis vietomis su savo šokio partneriais. Istorinis šokis Petit Vriens gali būti šokamas dviejų moterų ir vieno vyro arba dviejų vyrų ir vienos moters.

Senoviniai šokiai Petit Vriens
Senoviniai šokiai Petit Vriens Kauno rotušės baltojoje salėje.

Senovinis šokio Petit Vriens tempas yra greitas, o šio šokio žingsneliai yra nesudėtingi. Istoriniam šokiui atlikti yra naudojamas žingsnelis Piva. Tai pagrindinis istorinio šokio žingsnelis, kuriuo yra šokamas beveik visas istorinis šokis Petit Vrien, išskyrus priedainį.

XV a. pabaigoje Domenico šį šokį sukūrė viešėdamas Milane. Manoma, kad tuo metu Milane galėjo apsigyventi ir Bona Sforca, kuri galėjo žinoti šį senovinį šokį. Neatmetama, kad šis istorinis šokis galėjo pasiekti ir Lietuvą.

Tuo metu pradėjęs klestėti istorinio šokio choreografijos paįvairindavo dvaro gyventojų pramogas. Istoriniai šokiai būdavo kuriami pritaikant šokio techniką pagal to meto kultūriniu papročius ir taisykles. To meto senoviniai šokiai dvaro aplinkoje buvo laikomi meno kūriniu, kurį įvaldyti kilmingieji išleisdavo nemažas pinigų sumas. Choreografai buvo samdomi už dudžiulius pinigus, kad šie senovinių šokių mokytų jų atžalas.

Petit Vriens XV a. šokis sukurtas Domenico. Šis šokis būdavo šokamas norint pasilinksminti ar tiesiog pažaisti. Petit Vriens XV century dance by Domenico. This dance was like a game. Simple to remember but easy to forget your turn 🙂

Posted by Saltus Gladiī on 2015 m. gegužės 10 d., sekmadienis

Senovinis šokis "Petit Vriens"

Istorinis šokis Petit Vriens, kuris galėjo pasiketi Lietuvą net ir iš Milano. Manoma, kad jis galėjo atvykti kartu su Bona Sforca ir jos dvaru.

AutoriusDomenicoAmžiusXV a. pab. - XVI a. pradžiaŠokėjų skaičius3Share

SALTUS GLADII © 2022. VISOS TEISĖS SAUGOMOS