Skip to content Skip to footer

Senoviniai šokiai ir žingsnelių pamokos (1 dalis)

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Šiame straipsnyje yra aptariama XIV - XVI amžiaus senovinių šokių pagrindiniai žingsneliai, pagal kuriuos choreografai kurdavo šokius.

Senoviniai šokiai, kaip ir šiuolaikiniai šokiai susideda iš pagrindinių šokio žingsnelių. Istorinio šokio žingsneliai buvo sukurti XIV a. pab. ir užrašyti beveik XV a. italų choreografų. Šiuos žingsnelius į Lietuvą, kartu su dvaro kultūra galėjo atvežti Bona Sforca, nes yra žinoma, kad vaikystėje ji daug laiko praleido Milane. Milanas tuo metu garsėjo savo šokio technika bei garsiaisiais senovinio šokio choreografais, kurie istorinius šokius ir senovinius šokius kurdavo Milano princams ir princesėms.

Senoviniai šokiai (XIV – XVI a.) sudaromi atliekant pagrindinius šokių žingsnelius tokius kaip ripreza, piva, saltarello, chempio ir t.t. Paruoštuose video galėsite pamatyti atskirus senovinių šokių žingsnelius ir jų atlikimo techniką.

Senoviniai šokiai ir žingsnelis sempio

SEMPIO. Tai bazinis senovinio šokio vaikščiojamasis žingsnelis, kuriuo buvo galima judėti į priekį arba ratu. Vieno takto metu buvo atliekami du Sempio žinsneliai. Vienas iš kairės, o kitas iš dešinės.

Senoviniai šokiai ir žingsnelis riverenza

Riverenza. Tai paprastas žingesnlis – nusilenkimas. Atliekamas per vieną taktą. Dažniausiai jis buvo atliekamas iš kairės, kairę statant atgal ir nusileidžiant ant dešinės kojos. Remiantis XV a. Domenico ir Cornanzo aprašais Riveranza būdavo atliekama “priklaupiant iki žemės”, tačiau nėra žinoma ar tai buvo taisyklė ir ar ši taisyklė galiojo tik damoms.

Senoviniai šokiai ir žingsnelis continenza

Ar žinojote, kad continenza žingsneliu prasidėdavo XV – XVI a. šokiai. Šis žingsnelis šokio pradžioje prilygo nusilenkimui. Kaip teigiama Domenico išlikusiuose manuscriptuose, continenza žingsneliu “būdavo pagerbiamas šokis”. Du continenza žingsneliai visada atliekami kartu (vienas į kairę, kitas į dešinę pristatant koją). Kiekviena kontinenza turi tęstis pusę takto, kad dvi continenza būtų atliktos per vieną taktą.

Senoviniai šokiai ir žingsnelis Ripreza

Ripresa tai XIV – XV a. senovinio šokio žingsnelis. Tai žingsnelis skirtas šokėjui atlikti judesius į šonus. Šis istorinio šokio žingsnelis yra daromas žengiant į šoną ant kojos, nei su koja. Kiekvienas senovinio šokio žingsnelis continenza atliekamas per vieną taktą. Dažniausiai šis senovinis šokio žingsnelis yra atliekamas į abi puses kartu, o ne atskirai.

Šiame straipsnyje yra aptariama XIV - XVI amžiaus senovinių šokių pagrindiniai žingsneliai, pagal kuriuos choreografai kurdavo šokius.

Naujausi įrašai:

Istoriniai šokiai

Sveiki, užsukę į
istorinių šokių svetainę

Laba, aš esu Rasa Kasperienė istorinių šokių kolektyvo vadovė. Mūsų kolektyvas, tai maža bendruomenė, kurioje kiekvienas gali rasti sau tinkamą pomėgį: šokius, istorinį kostiumą, istorinį maistą, laisvalaikį ir t.t. Mums svarbus kiekvienas narys. Todėl laukiame visų norinčių.

Mes socialūs

Istoriniai šokiai:

SALTUS GLADII © 2022. VISOS TEISĖS SAUGOMOS